Menu
A+ A A-

Ligowe paragrafy

Regulamin rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek jest aktualizowany przed każdym sezonem. Przeczytaj o jego najważniejszych postanowieniach.

Liga powinna mieć jasne zasady tak aby zapewnić przejrzystość i uczciwość rywalizacji. Pełny tekst regulaminu znajdziecie tutaj:

Regulamin Futbolowej Ligi Szóstek

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem natomiast poniżej przedstawimy kilka najważniejszych naszym zdaniem paragrafów.

Na początek kilka informacji dotyczących warunków i zasad uczestnictwa w rozgrywkach:

   • Organizatorem rozgrywek jest Futbolowa Liga Szóstek.
   • Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest:
    a) wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z imienną listą biorących udział zawodników i przesłanie go drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    b) dokonanie opłaty za rozgrywki ligowe w wysokości 1 500,00 zł brutto, przy czym istnieje możliwość dokonania płatności w trzech miesięcznych ratach. Pierwsza rata w wysokości 500,00 zł musi zostać wpłacona przed rozpoczęciem rozgrywek, natomiast dwie kolejne w terminach uzgodnionych z Organizatorem.
   • W każdej drużynie powinna być wytypowana jedna osoba (reprezentant drużyny), która:
    a) ma prawo do zgłoszenia i wycofania drużyny z rozgrywek;
    b) wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy;
    c) jest odpowiedzialna za zachowanie się drużyny zarówno podczas meczu, jak i po jego zakończeniu;
    d) jest odpowiedzialna za kontakt z Organizatorem w celu otrzymywania aktualnych informacji związanych z terminarzem, karami czy innymi kwestiami organizacyjnymi;
    e) odpowiada za niedopuszczenie do gry swoich zawodników, na których zostały nałożone kary zawieszenia.
   • Zawodnik może być zgłoszony tylko w jednej drużynie. W trakcie sezonu dopuszcza się jedną zmianę drużyny, jednak tylko do zespołu z innej ligi i w okresie gdy możliwe jest zgłaszanie nowych zawodników.
   • W  rozgrywkach  FLS  obowiązują  następujące  ograniczenia  odnośnie  uczestnictwa zawodników występujących (zawodnikiem  występującym  określamy  gracza,  który  rozegrał  przynajmniej  jedno spotkanie w rundzie wiosennej sezonu 2015/16 danej ligi) w rozgrywkach PZPN futbolu 11-osobowego:
    a) w Lidze A nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig;
    b) w Lidze B nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig, a w całym sezonie drużyny z Ligi B może wystąpić tylko jeden zawodnik z III lig (ten, który uzyskał status III-ligowca jako pierwszy)i;
    c) w Lidze C i D nie mogą uczestniczyć zawodnicy z III i wyższych lig.
   • Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach ma obowiązek występowania w jednolitych strojach z różnymi numerami na plecach.
   • Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku zawodników grających w lidze w celu relacjonowania rozgrywek oraz dla celów marketingowych.

Teraz kilka słów o zasadach i przepisach gry obowiązujących w Futbolowej Lidze Szóstek:

         • Mecz trwa 2 x 25 minut plus czas doliczony przez sędziego.
         • Rozgrywki będą prowadzone na bramki o rozmiarach 5m x 2m.
         • Minimalna liczba zawodników danej drużyny potrzebna do rozpoczęcia meczu to 5.
         • Wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie i mogą być wykonywane bez gwizdka za wyjątkiem sytuacji, w której sędzia zawodów ukarał któregoś z zawodników kartką. W sytuacji, gdy na wniosek drużyny atakującej sędzia odsuwa zawodników rywali na przepisową odległość, gra wznawiana jest na gwizdek. W wyjątkowych sytuacjach arbiter może zarządzić grę na gwizdek.
         • Dopuszcza się grę wślizgiem bezkontaktowym, gdy w pobliżu 2 metrów nie ma zawodnika drużyny przeciwnej. Każdy wślizg wykonany gdy w pobliżu 2 metrów znajduje się przeciwnik i na wskutek, którego nie dochodzi do faulu traktowany jest jako niebezpieczne zagranie. Przepis ten nie dotyczy bramkarza w polu karnym. Za wślizg uważa się zagranie, przy którym zawodnik rzuca się na murawę, dotyka jej pośladkami lub biodrem, nogami atakuje przeciwnika lub piłkę, a całość wykonana jest dynamicznie.
         • Rzut z autu wykonywany jest nogą z linii bocznej boiska i jest traktowany jako rzut wolny pośredni.
         • Rzut od bramki wykonywany jest przez bramkarza wykopem z ziemi nogą lub wyrzutem ręką. Bramkarz po złapaniu piłki z gry może wprowadzić ją do gry ręką lub bezpośrednio nogą.
         • Gracze karani są kartkami oraz karami czasowymi. Żółta kartka równoznaczna jest dwuminutową karą po której zawodnik może wrócić do gry, kartka czerwona oznacza 5-minutową karę i wykluczenie z meczu. W przypadku otrzymania dwóch żółtych kartek zawodnik zostaje wykluczony z meczu. Zawodnik odbywa karę w strefie zmian własnej drużyny (za własną bramką).
         • Zawodnik zostaje zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu dwóch żółtych kartek. Każde kolejne dwie żółte kartki również powodują zawieszenie.
         • Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką zostaje zawieszony na jeden mecz. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu zawieszenia.
Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce