Menu
A+ A A-

Rokicki: Nastroje są dobre

  • Wojciech Ziemba - FLS
  • Kategoria: Wywiady
  • Odsłony: 256

Przed derbowym pojedynkiem dwóch "radiowych" drużyn rozmawialiśmy z kapitanem Radia ZET Gold, Wojciechem Rokickim. Zapraszamy do lektury.

Piotr Klimczak (Futbolowa Liga Szóstek): Przed rozpoczęciem rozgrywek można było założyć, że spotkanie z Radiem eM będzie dla Was najważniejszym meczem sezonu. Czy po zwycięstwach z faworytami do strefy medalowej, a więc ze Ślichowicami i BANG Futsal Team dalej tak jest?

Wojciech Rokicki (Radio ZET Gold): Raczej nic się nie zmieniło (śmiech).  Konsekwentnie, nasze podejście jest analogiczne do sytuacji u kibiców Tottenhamu w Londynie, nieważne które miejsce w tabeli, byle przed Arsenalem

Jakie nastroje w drużynie przed nadchodzącym meczem?

Nastroje są dobre, zobaczymy w jakiej formie wrócą nasi gracze po przerwie na kadrę.

W tamtym sezonie spotkanie z Radiem eM zakończyło się wynikiem 3:3, kiedy to straciliście bramkę w ostatniej akcji meczu. Pamiętasz jeszcze te ostatnie sekundy spotkania?

Doskonale pamiętam, jak w ostatniej sekundzie nasz ówczesny, najlepszy strzelec trafia do własnej bramki. Pozdrawiam Cię Buker :)

Czy Radio eM Kielce jest w stanie Was czymś zaskoczyć?

Na pewno, bo mają dobrych zawodników w ekipie. Najważniejsze jednak żebyśmy nie zaskoczyli ich swoją słabą grą w obronie.

Co takiego wydarzyło się w przerwie między sezonami, że w tym momencie po rozegraniu 5 meczów macie tyle samo punktów co w całym poprzednim?

Po pierwsze zaczęła dopisywać frekwencja w drużynie. Po drugie udało się uzupełnić skład o naprawdę dobrych chłopaków. Po trzecie  fundamentalna zasada defensywy w polskiej myśli szkoleniowej - „każdy chłopa” przynosi owoce :)

Zgodzisz się, że Hubert Janyst jest w tym momencie najważniejszym Waszym zawodnikiem?

Hubert jest koniem i chyba każdy to widzi. Trzeba jednak przyznać, że jest otoczony bardzo dobrymi zawodnikami, bez których nie byłoby wyników. Pozdrawiam całą swoją ekipę z tego miejsca serdecznie.

W najbliższą środę po Waszym meczu dojdzie do równie ważnego spotkania pomiędzy Hydrogeotechniką, a BANG Futsal Team. Zakładając, że zwycięży Hydrogeotechnika, a Wy wygracie wszystkie mecze do końca sezonu drugie miejsce jest w Waszym zasięgu. Bierzecie pod uwagę taką ewentualność?

Liga szóstek ma to do siebie, że możesz oddać ponad 20 strzałów w meczu, mieć przewagę w posiadaniu i przegrasz 0:7. Odpowiadając na pytanie, tak – bierzemy pod uwagę taką ewentualność.

Jaki będzie wynik radiowych derbów FLS?

Nie będzie remisu :)

Dziękuję za rozmowę.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce