Menu
A+ A A-

Podsumowanie sezonu Jesień 2016

 • Sławomir Maślanka
 • Kategoria: Analizy
 • Odsłony: 398

Na samym szczycie tabeli kieleckiej FLS został zachowany status quo z wiosennego sezonu. Tytuł mistrzowski obronił BANG Futsal Team, choć tym razem nie udało mu się przejść przez rozgrywki bez szwanku. Srebrne medale po raz kolejny wywalczyła Hydrogeotechnika, która zgromadziła tyle samo punktów, co mistrzowska ekipa, ale przegrała z nią bezpośrednie stracie. Najniższy stopień podium przypadł niespodziewanie Radiu ZET Gold. Postawa "Zetki" to największe, pozytywne zaskoczenie jesieni.

1 MIEJSCE – BANG Futsal Team

BANG Futsal Team po raz drugi z rzędu sięgnął po mistrzostwo kieleckiej FLS. W trakcie sezonu mistrz poniósł jednak swoją pierwszą porażkę w historii występów w rozgrywkach. Przegrana z Radiem ZET sprawiła, że BANG nie miał już marginesu błędu i aby być pewnym złotych medali musiał wygrać komplet spotkań do końca sezonu. Sztuka ta powiodła się, obrońca tytułu stanął na wysokości zadania i ostatecznie sięgnął ponownie po mistrzostwo, choć nie udało się tak zdominować rozgrywek jak wiosną.

Kluczowi gracze: Chrzanowski (najlepszy strzelec), Król, Jaworski (najlepsi asystenci)

2 MIEJSCE – Hydrogeotechnika

Nie udało się Hydrogeotechnice zdetronizować mistrza, choć zakończyła ona sezon z takim samym dorobkiem punktowym, co złoci medaliści. Wicemistrz kieleckiego FLS-a miał lepszy bilans bramkowy, wygrywał bardziej przekonująco i strzelił więcej goli, jednak w najważniejszym meczu sezonu ponownie musiał uznać wyższość BANG-u. Po raz kolejny gracze Hydrogeotechniki zdominowali klasyfikacje indywidualne. Korona Króla Strzelców ponownie trafiła do rąk Roberta Banaszka, a najlepszym asystentem ligi został Łukasz Mika.

Kluczowi gracze: Banaszek (najlepszy strzelec), Mika (najlepszy asystent), Kumor

3 MIEJSCE – Radio Zet Gold

Największa niespodzianka "in plus" jesieni. Radio ZET Gold zanotowało ogromny progres w stosunku do debiutanckiego sezonu, gromadząc aż 15 punktów więcej i zajmując o 8 pozycji wyższą lokatę, niż wiosną. "Zetka" w pierwszych trzech meczach poniosła dwie porażki, ale później fantastycznie "odpaliła", wygrywając siedem spotkań z rzędu, z czego najwyższą wartość miało historyczne zwycięstwo nad BANG Futsal Team.

Kluczowi gracze: Ołubek (najlepszy strzelec i asystent), Hubert Janyst (najlepszy asystent), Zieliński, Piotrowicz, Cieśliński

4 MIEJSCE – Ślichowice

Jedno oczko niżej niż wiosną zakończyły sezon Ślichowice, co dla tego zespołu oznaczało wypadnięcie poza podium i brak medali w minionym sezonie. Gracze w granatowych koszulkach przegrali spotkania z kompletem medalistów, wygrywając potyczki z całą resztą stawki. Ślichowice zaimponowały jesienią skuteczną ofensywą, 78 strzelonych bramek to najlepszy wynik w lidze, osiągnięty głównie dzięki wybornej formie tercetu Pytlos - Bęben - Kopyciński.

Kluczowi gracze: Pytlos (najlepszy strzelec), Bęben (najlepszy asystent), Kopyciński

5 MIEJSCE – Ambrozja Bartour Janus

Ambrozja Bartour Janus świetnie zaczęła sezon, od wysokiej wygranej nad późniejszym medalistą - Radiem ZET Gold. Co prawda, innym zespołom z czołówki nie udało się już urwać punktów, ale pewne zwycięstwa nad drużynami z dolnej części tabeli zapewniły Ambrozji miejsce w górnej połowie stawki. Tym samym zespół osiągnął progres w stosunku do wiosennych rozgrywek i choć Ambrozja rozegrała mecz mniej niż w poprzednim sezonie, wywalczyła 6 oczek więcej, uzyskała dodatni bilans bramkowy i zajęła wyższą o dwie lokaty pozycję w tabeli. Sezon należy więc zaliczyć na plus.

Kluczowi gracze: T. Staszewski(najlepszy strzelec), Jaworski (najlepszy asystent), Wypych

6 MIEJSCE – Amatorzy Kielce

Miejsce w samym środku stawki zajęli Amatorzy i należy to uznać za mały sukces drużyny. Zespół poprawił swoją lokatę o cztery pozycje w stosunku do wiosny, w czasie której zgromadził cztery punkty mniej niż jesienią. Amatorzy nie sprawili żadnej niespodzianki w minionym sezonie, a osiągane przez nich wyniki dokładnie odzwierciedlają ich pozycję w tabeli.

Kluczowi gracze: Wiśniewski (najlepszy strzelec i asystent)

7 MIEJSCE – Radio EM

Gracze Radia eM byli wyjątkowo kompromisowi jesienią, bijąc rekord remisów w jednym sezonie kieleckiego FLS. W całych rozgrywkach drużyny łącznie pięciokrotnie dzieliły się punktami i aż cztery razy były to mecze z udziałem tego zespołu. Nierozstrzygnięte rezultaty meczów nie pozwoliły "eMce" na wyrównanie punktowego osiągnięcia z wiosny i zajęcie lepszej lokaty niż w debiutanckim sezonie.

Kluczowi gracze: Surowiec (najlepszy strzelec), Patek, Deszczka (najlepsi asystenci), Szkudlarek

8 MIEJSCE – Husaria

Debiutant w stawce w swoim premierowym sezonie zakończył rozgrywki na ósmym miejscu. Husaria zaprezentowała się z niezłej strony i nawet z czołowymi drużynami ligi, poniesione porażki nie były wysokie. Zespół zgromadził dokładnie tyle samo punktów, co Przedsiębiorstwo Geologiczne, a w bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis. O wyższej lokacie Husarii zadecydował minimalnie lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych.

Kluczowi gracze: Adrian Pękalski (najlepszy strzelec i asystent), Sebastian Pękalski (najlepszy asystent)

9 MIEJSCE – Przedsiębiorstwo Geologiczne

Chyba największe rozczarowanie minionego sezonu. Przedsiębiorstwo Geologiczne po dobrych, poprzednich rozgrywkach, w których zajęło miejsce tuż poza podium, zanotowało spory regres. "Geolodzy" wywalczyli aż o 10 punktów mnie niż wioną i zajęli dopiero 9 miejsce w tabeli, a jedynie dwa zwycięstwa odnieśli nad zamykającym tabelę duetem.

Kluczowi gracze: Dębski (najlepszy strzelec), Szachowicz (najlepszy asystent)

10 MIEJSCE – Drink Team

Drugi z jesiennych debiutantów. Drink Team od pierwszych spotkań zmuszony był zapłacić frycowe i w pierwszych czterech meczach stracił łącznie aż 53 bramki. W dalszej części sezonu zespół prezentował się już lepiej, choć gra defensywna nadal wymagała poprawy. Drink Team odniósł jednak w swoim premierowym sezonie jedno zwycięstwo, pokonując w przedostatniej kolejce McDonald's 8:3.

Kluczowi gracze: Kubicki, Liszewski (najlepsi strzelcy)

11 MIEJSCE –McDonald's Kielce

Wciaż na swoje pierwszy zwycięstwo, odniesione na boisku, czekają gracze McDonald's. Minionej jesieni zespół doznał kompletu porażek, a oddany walkower w ostatnim meczu z BANG sprawił, że zakończył sezon z ujemnym punktem. Szukając pozytywów, można zauważyć, że McDonald's strzelił więcej oraz stracił mnie bramek niż wiosną. Na wywalczenie pierwszych punktów na boisku, okazało się to jednak za mało.

Kluczowi gracze: Bożęcki (najlepszy strzelec), Mazur

Statystyki indywidualne

 • MVP: Hubert Janyst (7 goli, 9 asyst, 2 MVP spotkania)
 • Król Strzelców: Robert Banaszek (30)
 • Najlepsza średnia zdobytych bramek: Damian Pytlos (3.25)
 • Król Asyst: Łukasz Mika (20)
 • Najlepsza średnia asyst: Łukasz Mika (2.00)
 • Najwięcej punktów kanadyjskich: Robert Banaszek (43)
 • Najczęściej graczem meczu: Łukasz Mika

Szóstka sezonu

 

II Szóstka Sezonu

Damian Szkudlarek (Radio eM Kielce) - Dawid Kumor (Hydrogeotechnika), Patryk Jaworski (Ambrozja Catering Bartour) - Damian Król (BANG Futsal Team), Damian Kopyciński (Ślichowice), Damian Pytlos (Ślichowice)

Statystyki ogólne

 • Łącznie bramek w sezonie: 533
 • Średnia bramek na mecz: 9.69
 • Najwięcej goli w meczu: 21 (Ślichowice - McDonald's Kielce 19:2))
 • Najmniej goli w meczu: 2 (Radio ZET Gold - Przedsiębiorstwo Geologiczne 2:0)

Statystyki drużynowe

 • Najwięcej strzelonych bramek: Ślichowice (78)
 • Najmniej straconych bramek: BANG Futsal Team (19)
 • Najlepszy bilans bramkowy: Ślichowice (+49)
 • Najmniej strzelonych bramek: Drink Team (21)
 • Najwięcej asyst: Ślichowice (66)
 • Najwięcej straconych bramek: Drink Team, McDonald's Kielce (100)
 • Najwięcej zwycięstw: BANG Futsal Team, Hydrogeotechnika (9)
 • Najwięcej remisów: Radio eM (4)
 • Najwięcej porażek: McDonald's Kielce (10)
 • Najwięcej zwycięstw z rzędu: Radio ZET Gold (7)
 • Najwięcej czystych kont: BANG Futsal Team, Hydrogeotechnika, Radio ZET Gold, Ambrozja Bartour Janus, Radio eM, Husaria (1)
 • Najwięcej meczów z dwucyfrową zdobyczą: Hydrogeotechnika (4)
 • Najwyższe zwycięstwo: Ślichowice - McDonald's Kielce 19:2
 • Najwięcej żółtych kartek: Radio ZET Gold (8)
 • Najwięcej czerwonych kartek: Brak

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce