Menu
A+ A A-

Zapowiedź sezonu Wiosna 2017

  • Sławomir Maślanka
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 359

W trzecim sezonie kieleckiej Futbolowej Ligi Szóstek do rywalizacji przystąpi dziewięć zespołów. W tym gronie mamy dwójkę debiutantów - Areszt Śledczy Kielce i AthletiCK's. Faworytami do mistrzostwa, co nie jest dużym zaskoczeniem, będą ponownie BANG Futsal Team i Hydrogeotechnika. Nieobecność którejś z tych drużyn na podium na koniec sezonu byłaby ogromną sensacją. Wiosną zabraknie natomiast dwójki brązowych medalistów z poprzedniego roku, do rozgrywek nie przystąpiły bowiem Ślichowice i Radio ZET Kielce, więc walka o "pudlo" pomiędzy pozostałymi drużynami powinna być bardzo zażarta i emocjonująca.

Amatorzy Kielce

Amatorzy w jesiennym sezonie poczynili wyraźny postęp w porównaniu do debiutanckich rozgrywek. Zespół co prawda strzelił jedną bramkę mniej, ale poprawa defensywy przełożyła się na lepszy o cztery oczka dorobek punktowy. Cztery wygrane i remis dały łącznie 13 punktów i niezłą szóstą pozycję w tabeli. Biorąc pod uwagę, że wiosną w rozgrywkach nie zobaczymy Radia ZET, Ślichowic ani Ambrozji, Amatorzy stają się jednym z kandydatów do walki o podium.

TYP: Górna połowa tabeli

Areszt Śledczy Kielce

Pierwszy z dwóch debiutantów w wiosennym sezonie. Nie można określić dokładnej daty powstania zespołu piłkarskiego Aresztu Śledczego w Kielcach, ponieważ funkcjonariusze i pracownicy brali udział w rozgrywkach piłkarskich praktycznie od daty powstania nowej siedziby kieleckiej jednostki penitencjarnej (po przeniesieniu z ulicy Zamkowej) czyli od 1980 roku. Drużyna regularnie występuje w turniejach organizowanych przez jednostki samorządowe, turniejach służb mundurowych a także w wewnętrznych turniejach Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej pomiędzy jednostkami penitencjarnymi okręgu krakowsko – świętokrzyskiego. Przez dwa lata brała także udział w Świętokrzyskiej Halowej Lidze Firm.

TYP: Wielka niewiadoma

AthletiCK's

AthletiCK"s to drugi z debiutantów, drużyna powstała z zamiłowania do piłki nożnej i nie mająca doświadczenia z innych rozgrywek. Jak to w bywa w przypadku nowych drużyn jego postawa jest dużą niewiadomą, więc typowanie możliwości tego zespołu przypomina wróżenie z fusów. Dopiero kilka pierwszych kolejek da zapewnie odpowiedź na co będzie stać tą drużynę w rozpoczynającym się właśnie sezonie. Los debiutanta może nie być łatwy, ale element zaskoczenia może być atutem AthletiCK's. Liderem zespołu ma być kapitan Arkadiusz Satro, który zapowiada, że celem drużyny grającej w niebiesko-granatowo-białych strojach, jest zajęcie pierwszego miejsca.

TYP: Wielka niewiadoma

BANG Futsal Team

Dwukrotny mistrz kieleckiej Futbolowej Ligi Szóstek, który wiosną powalczy o skompletowanie "hattricka". Obrońcy tytułu ponieśli jesienią pierwsza porażkę w historii swoich występów w rozgrywkach, ale dzięki wygraniu bezpośredniego meczu z Hydrogeotechniką, mimo takiej samej zdobyczy punktowej, zakończyli sezon przed najgroźniejszym rywalem. Czas pokaże, czy rozpoczynająca się kampania będzie jeszcze trudniejsza, ale jeśli wszyscy rywale zaprezentują podejście pt. "bij mistrza" to łatwo o komplet zwycięstw nie będzie. Tak czy inaczej, BANG jest głównym faworytem również sezonu Wiosna 2017.

TYP: Walka o Mistrzostwo

Drink Team

Drink Team w swoim pierwszym sezonie w kieleckiej FLS zapłacił typowe dla debiutanta frycowe. Zespół zgromadził na koncie tylko trzy punkty po wygraniu jednego meczu z McDonald's Kielce i zakończył rozgrywki na przedostatnim, dziesiątym miejscu. Martwić musiała zwłaszcza słaba gra obronna, bo tracąc równą setkę bramek w sezonie trudno myśleć o wyższej pozycji w tabeli. Drink Team do wiosennej kampanii przystąpi bogatszy o doświadczenia z jesieni, a celem zespołu powinna być poprawa lokaty z poprzednich rozgrywek, oczywiście biorąc poprawkę na ilość drużyn między którymi będzie się toczyć rywalizacja.

TYP: Dolna połowa tabeli

Husaria

Osiem punktów i ósma lokata w tabeli to dorobek Husarii w debiutanckim sezonie w FLS. Jesienią zespół dwukrotnie wygrał i tyle samo razy zremisował, ponosząc również sześć porażek. Nawet z mocniejszymi rywalami Husaria nie przegrywała jednak wyraźnie, więc po okrzepnięciu w poprzednich rozgrywkach, wiosną gracze tej drużyny mogą powalczyć o poprawę tego dorobku i napsucie krwi faworytom. Naszym zdaniem, zespół znajdzie się w okolicach środka tabeli.

TYP: Środek stawki

Hydrogeotechnika

Cel Hydrogeotechniki na nadchodzący sezon może być tylko jeden - zdetronizowanie BANGu. Zespół dwukrotnie sięgał po srebrne medale, radząc sobie bez większych problemów z niżej notowanymi rywalami, ale porażki w bezpośrednich meczach z późniejszymi mistrzami, sprawiały, że kończył sezon na drugim miejscu. Hydrogeotechnika będzie oczywiście, obok BANGu, drugim najpoważniejszym kandydatem do mistrzostwa, ale dopiero po ostatniej kolejce poznamy odpowiedź na pytanie, czy przysłowie "do trzech raz sztuka" sprawdzi się również w kieleckim FLS.

TYP: Wielka niewiadoma

Przedsiębiorstwo Geologiczne

Spory regres zanotowało jesienią PG w porównaniu do wiosennego sezonu. "Geolodzy" zgromadzili w ostatnich rozgrywkach tylko osiem punktów, czyli aż o 10 mniej niż przed rokiem, gdy udało się wygrać sześć z jedenastu spotkań. Celem zespołu na rozpoczynający się sezon powinno być skuteczne nawiązanie do debiutanckiej kampanii, w której udało się zająć świetne, czwarte miejsce. Naszym zdaniem, powtórzyć wynik sprzed roku może być jednak bardzo trudno.

TYP: Dolna połowa tabeli

Radio eM

Radio eM jesienią było prawdziwym ekspertem od dzielenia się punktami. Zespół zanotował aż cztery remisy w dziesięciu spotkaniach, a zbyt mała liczba wygranych meczów nie pozwoliła poprawić mu swojej lokaty z wiosny. Punktowy regres nie miał dużego przełożenia na miejsce w tabeli, ale martwić musiało znacznie gorszy bilans bramkowy w porównaniu do debiutanckiego sezonu. Radio eM raczej nie będzie faworytem do walki o medale, ale miejsce w środku stawki jest jak najbardziej w jego zasięgu.

TYP: Środek stawki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce