Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #1

  • Sławomir Maślanka
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 468

W zeszłym tygodniu odbyła się inauguracyjna kolejka trzeciej edycji kieleckiej Futbolowej Ligi Szóstek. W jej ramach odbyły się cztery spotkania, po których pierwszym liderem został obrońca tytułu BANG Futsal Team.

Faworyci na czele

Już po pierwszej kolejce liderem tabeli został BANG Futsal Team, który odniósł najbardziej przekonywujące zwycięstwo, pokonując Husarię 10:2. Wbrew pozorom, nie było to łatwe spotkanie dla obrońców tytułu, którzy na dobre rozstrzelali się dopiero po przerwie. W pierwszej połowie Husaria, w składzie której znalazło się wielu nowych zawodników, nie ustępowała zanadto faworyzowanemu rywalowi i gdyby gracze w białych koszulkach wykazali się lepszą skutecznością po wyprowadzanych często kontrach mogliby pokusić się o niespodziankę. W drugiej części gry inicjatywa należała już do BANG-u, który rozpoczął marsz ku kolejnemu mistrzostwu od pewnej wygranej.

Kroku obrońcom tytułu dotrzymali również gracze Hydrogeotechniki, który poradzili sobie z AthletiCK's . Srebrni medaliści z dwóch poprzednich sezonów, mimo iż wystąpili w tym spotkaniu w sześcioosobowym składzie, pokazali się z dobrej strony, pokazując kilka kapitalnych zespołowych akcji, okraszonych efektownymi technicznymi zagraniami. W składzie Hydrogeotechniki brylował zwłaszcza Robert Banaszek, który zdobył siedem goli i zaliczył trzy asysty. To co łączy obu faworytów do mistrzostwa, to chwilami zbyt beztroska gra w obronie, bo zarówno jedni, jak i drudzy stanowczo zbyt często pozwalali swoim rywalom dochodzić do dogodnych pozycji strzeleckich.

Debiutanci na plus, Radio eM w starym stylu

Jako, że wiosną do rozgrywek nie przystąpiły Ślichowice, Radio Zet i Ambrozja, walka o trzecie miejsce na podium (oczywiście przy założeniu, że faworyci nie zawiodą) szykuje się bardzo ciekawie i trudno wytypować kandydata do medali.

Z dobrej strony na inaugurację pokazała się dwójka debiutantów. AthletiCK's mimo porażki z Hydrogeotechniką, nie musi się wstydzić swojej postawy. Gracze w niebieskich koszulkach próbowali walczyć, jak równy z równym z mocnym rywalem i choć wymiana ciosów nie skończyła się dla nich pozytywnie, to należą im się słowa uznania i nie będzie zaskoczeniem jeśli ten zespół zacznie szybko gromadzić punkty.

Drugi z nowych zespołów - Areszt Śledzy Kielce rozpoczął rozgrywki od wygranej nad Przedsiębiorstwem Geologicznym. Debiutant był od początku stroną aktywniejszą i zasłużenie sięgnął po trzy punkty, choć trzeba przyznać, że w kilku sytuacjach skórę kolegom ratował bramkarz Grzegorz Gąsiorowski. AŚ jest więc jedyną drużyną po pierwszej kolejce, której udało się dotrzymać kroku liderującemu duetowi.

W ostatnim meczu pomiędzy Amatorami a Radiem eM padł remis 4:4. Wynik ten dziwić nie może biorąc pod uwagę, że "Radiowcy" w zeszłym, sezonie aż czterokrotnie dzielili się punktami, choć co ciekawe nigdy w stosunku 4:4. Dla Amatorów to drugi remis w historii występów w FLS, pierwszy raz zdarzyło im się to jesienią przeciwko... Radiu eM. Bliżsi wygranej byli ci drudzy, ale skuteczna końcówka w wykonaniu graczy w niebiesko - żółtych koszulkach i trzy bramki strzelone w ostatnich pięciu minutach sprawiły, że meczu nie udało się wyłonić zwycięzcy.

Liczby tygodnia:

10 - Hydrogeotechinka strzelając przeciwko AthletiCK"s 12 goli zaliczyła okrągłą, dziesiątą dwucyfrówkę w swojej historii. Na 22 spotkania, które zespół rozegrał, jest to wynik naprawdę godny podkreślenia.

7 - Robert Banaszek aż siedmiokrotnie znalazł drogę do bramki swojego rywala w zeszłą środę. Co prawda, w przeszłości gracz ten strzelił już w jednym meczu więcej bramek - osiem, ale wówczas Hdrogeotechnika rozgromiła McDonlad's Kielce 19:1, więc najlepszy snajper w historii kieleckiego FLS miał mniejszy procentowy udział przy trafieniach swojego zespołu.

2 - Amatorzy zremisowali dopiero swój drugi mecz w historii, co ciekawe po raz drugi z tym samym rywalem. Biorąc pod uwagę, że na ostatnie cztery mecze Radia eM, aż trzy kończyły się podziałami punktów, nie jest to duże zaskoczenie.

1Areszt Śledczy Kielce jest pierwszym debiutantem, który dołączył do rozgrywek po premierowym sezonie i w inauguracyjnym spotkaniu odniósł zwycięstwo. Ta sztuka nie powiodła się Husarii, Drink Teamowi, ani AthletiCK's.

Szóstka tygodnia: Paweł Jugo (BANG Futsal Team) - Dawid Surowiec, (Radio eM Kielce), Jakbu Sady (Hydrogeotechnika) - Jakub Olearczyk (Amatorzy Kielce), Bartosz Mianowski (BANG Futsal Team), Robert Banaszek (Hydrogeotechnika)*

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce