Pierwszy punkt AthletiCK's, kolejny remis eMki

• Wojciech Ziemba - FLS
  • Kategoria: Raporty meczowe
  • Odsłony: 308

W drugiej kolejce pierwszy punkt w FLS wywalczył AthletiCK's, który podzielił się punktami z Radiem eM. W pozostałych dwóch spotkaniach Areszt Śledczy pokonał Drink Team Kielce, a BANG wygrał z PG Kielce. Z rozgrywek wycofała się Husaria, co oznacza, że liga liczyć będzie ostatecznie 8 zespołów. W związku z tym faktem terminarza następnych kolejek zostanie niebawem zmodyfikowany.

Areszt Śledczy Kielce - Drink Team Kielce 3:0

Raport meczowy

DO PRZERWY NA REMIS

W pierwszej połowie wczorajszego spotkania niewiele się działo. Żadna z drużyn nie była w stanie skonstruować ataku, który sprawiłby problemy rywalom. Efektem takiej sytuacji był bezbramkowy remis po pierwszych 25 minutach

ROZOCHOCENI

W drugą połowę lepiej "weszła" ekipa Aresztu Śledczego Kielce. Dzięki dwóm szybkim trafieniom zawodnicy w popielatych trykotach uzyskali przewagę, której nie oddali do końcowego gwizdka sędziego. Najpierw na listę strzelców wpisał się po samodzielnej akcji Artur Adamik, chwilę później po długim podaniu od Łukasza Morawskiego prowadzenie podwyższył Marek Mochocki.

NIEUDOLNE PRÓBY

Od wyniku 0:2 gracze Drink Team zaatakowali nieco odważniej, ale w wielu przypadkach ich próby paliły na panewce. Efektem podjętego przez nich ryzyka (odkrycia się), była trzecia stracona bramka, a co za tym idzie definitywne pożegnanie się z premierową wiosenną zdobyczą.

AthletiCK’s - Radio eM Kielce 2:2

Sytuacja zupełnie odwrotna

W pierwszym spotkaniu Radia eM z Amatorami początkowo działo się niewiele. Tym razem jednak od początku oglądaliśmy sytuacje podbramkowe, choć głównie za sprawą rywali z AthletiCK’s. Zawodnicy w niebieskich koszulkach szybko zabrali się do pracy i już w pierwszym fragmencie meczu otwarli wynik meczu. Na przerwę mniej doświadczony zespół schodził prowadząc 2:0.

Sytuacja całkiem podobna

AthletiCK’s mimo prowadzenie po pierwszej połowie nie sięgnął po komplet punktów. Podobnie, jak przed tygodniem Amatorzy w starciu z eMką, tak teraz sama eMka doprowadziła do remisu po ładnych uderzeniach z dystansu. Najpierw sygnał do ataku dał kapitan Żelazny, a potem jeszcze efektowniejszym uderzeniem popisał się jego kolega Marcin Dulęba.

Pierwszy punkt, kolejny remis

Końcowy wynik 2:2 oznacza, że AthletiCK’s wywalczył pierwszy w Futbolowej Lidze Szóstek, a Radio eM zanotowało kolejny już remis w rozgrywkach. W tym sezonie to drugi podział punktów graczy w białych koszulkach, a w całej historii występów w FLS, to już siódmy remis (na 23 rozegrane spotkania).

BANG Futsal Team - Przedsiębiorstwo Geologiczne 6:3

BEZ HISTORII

Mecz BANG Futsal Team z Przedsiębiorstwem Geologicznym przysporzył sporo emocji. Te miały miejsce zwłaszcza w drugiej odsłonie gry, kiedy drużyna Przedsiebiorstwa Geologicznego postanowiła napędzić sporu strachu faworyzowanej ekipie.

POD KONTROLĄ

Zanim jednak byliśmy świadkami wspomnianych emocji, to BANG przez całą pierwszą połowę kontrolował przebieg meczu i tylko kwestią czasu było napoczęcie rywala. Bramki Szymkiewicza i Markowicza w dużej mierze ustawiły to spotkanie, podcinając rywalom skrzydła.

ZBYT PÓŹNA REAKCJA

Gdyby ekipa Przedsiębiorstwa Geologicznego przez całe spotkanie grała tak jak w ostatnich 15 minutach meczu być może pokusiłaby się o niespodziankę. Pogoń podopiecznych Szymona Bulanowskiego rozpoczęła się jednak zbyt późno i na pierwsze punkty w sezonie jego drużyna będzie musiała poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia.