Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #2

  • Sławomir Maślanka
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 332

 

W drugim tygodniu rozgrywek kieleckiego FLS zostały rozegrane tylko trzy spotkania, w których zaprezentowali się m.in. obrońca tytułu BANG Futsal Team, a także dwójki debiutantów - Areszt Śledczy i AtletiCK's

Debiutanci punktują, Radio EM nadal swoje

W zeszłym tygodniu swój pierwszy mecz rozegrał Drink Team Kielce, a składzie którego pojawiło się kilku nowych zawodników. Pierwszym rywalem tego zespołu był Areszt Śledczy, który miał już po inauguracyjnej kolejce trzy punkty na koncie. Po pierwszej, bezbramkowej połowie spotkania, w drugiej odsłonie meczu debiutant w końcu przełamał strzelecki impas. Dwie bramki, strzelone po pół godzinie gry, w przeciągu dwóch minut pozwoliły graczom AŚ przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i "dowieźć" korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego. Areszt Śledczy świetnie zatem wszedł w sezon, dotrzymując kroku liderowi, ale już w najbliższej kolejce czeka go pierwszy poważny sprawdzian przeciwko Hydrogeotechnice. Drink Team o premierowe punkty i bramki powalczy z innym debiutantem - AthletiCK's. Po trudnym początku i zapłaceniu frycowego w potyczce z Hydrogeoteczniką, AthletiCK's w drugim swoim spotkaniu wywalczył premierowy punkt. Debiutant ma prawo odczuwać jednak pewien niedosyt, gdyż do przerwy prowadził 2:0, ale dał sobie wydrzeć trzy punkty w drugiej połowie meczu. Wydaje się jednak, że pierwsze zwycięstwo tej ekipy może przyjść lada moment. Zadziwia Radio EM - dla tej ekipy to już drugi remis z rzędu i czwarty w ostatnich pięciu spotkaniach. "Radiowcy" podobnie jak zeszłej jesieni, chętnie dzielą się punktami ze swoimi rywalami, już od pierwszej kolejki. O ile w poprzednim meczu z Amatorami, Radio EM dało się dogonić, tym razem samo wystąpiło w roli ścigającego i zdołało, mimo dwubramkowej straty, doprowadzić do remisu. Jako ostatni na boisko przy ulicy Ściegiennego wybiegali zawodnicy BANG Futsal Team i Przedsiębiorstwa Geologicznego. Mecz rozstrzygnął się w praktyce po niespełna pół godzinie gry, kiedy BANG prowadził już 4:0. Do przerwy, obrońcy tytułu mieli dwie bramki na koncie, a kolejne dwa gole strzelone zaraz po wznowieniu gry "zabiły" to spotkanie. "Geolodzy" obudzili się stanowczo zbyt późno, choć w końcówce pokazali, że stać ich na postraszenie faworyzowanego rywala. Niestety, kwadrans dobrej gry to zbyt mało by móc ugrać coś przeciwko tak mocnemu przeciwnikowi. Tym samy, BANG umocnił się w fotelu lidera, a PG Kielce musi szukać pierwszy punktów w sezonie w kolejnych spotkaniach.

Szóstka tygodnia: Grzegorz Gąsiorowski (Areszt Śledczy) - Łukasz Morawski (Areszt Śledczy Kielce), Dominik Szymkiewicz (BANG Futsal Team) - Marcin Dulęba (Radio eM), Mateusz Zacharski (BANG Futsal Team), Filip Migas (AtletiCK's)

Liczby tygodnia:

4 - w pięciu ostatnich spotkaniach, Radio EM aż czterokrotnie remisowało. Co ciekawe, za każdym razem w innych rozmiarach.

2 - Drink Team po raz drugi w meczu rozpoczynającym sezon nie strzela nawet jednej bramki. Zeszłej jesieni taka sytuacja zdarzyła się dwa razy, więc graczom w niebieskich strojach pozostaje życzyć, by tym razem był to jedyny taki przypadek. .

1 - tylko jedną bramkę w dwóch spotkaniach stracił Areszt Śledczy Kielce. Powstrzymanie ofensywy Hydrogeotechniki będzie jednak dużym wyzwaniem dla bramkarza i obrony debiutanta.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce