Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #5

  • Futbolowa Liga Szóstek
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 652

Za nami pięć kolejek sezonu Wiosna 2017. Poniżej podsumowanie ostatniej serii gier.

TO MOŻE ICH DROGO KOSZTOWAĆ...

W ostatniej serii gier byliśmy świadkami dość sensacyjnego rezultatu w starciu pretendenta do walki o medale, czyli Aresztu Śledczego z dużo niżej notowanymi Amatorami Kielce. Zajmujący przed 5 kolejką rozgrywek siódme miejsce zawodnicy w niebiesko-żółtych strojach niespodziewanie urwali punkty wiceliderom, remisując 3:3. Mimo że AŚ utrzymał miejsce tuż za plecami BANG Futsal Team, to jednak należy pamiętać, że obrońcy tytułu mają jeden mecz rozegrany mniej, a na dodoatek o jedno "oczko" więcej na koncie, dlatego też utrata dwóch punktów w minionej kolejce oddala beniaminka rozgrywek od najwyższego stopnia podium. Aby gracze w szarych trykotach mogli marzyć o triumfie to nie dość, że będą oni musieli wygrać w bezpośrednim starciu z BANG FT, to jeszcze muszą liczyć na to, że liderzy w którymś z dwóch pozostałych meczów (Amatorzy, Hydrogeotechnika) pogubią punkty. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że przewaga Aresztu Śledczego nad trzecim PG Kielce oraz czwartą Hydrogeotechniką nie jest zbyt duża i każde niepowodzenie może spowodować nawet spadek z ligowego podium, dlatego też obecni wiceliderzy tabeli muszą w najbliższych dwóch spotkaniach mieć się na baczności.

PODIUM NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Zawodnicy Przedsiębiorstwa Geologicznego sezon Wiosna 2017 z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Po pięciu rozegranych spotkaniach "Geolodzy" mają na swoim koncie 9 punktów i obecnie znajdują się na najniższym stopniu podium. Natomiast może być znacznie lepiej - a to dlatego, że PG Kielce rozegrało już mecze ze wszystkimi najgroźniejszymi rywalami w walce o "pudło" i na ostatniej prostej sezonu ekipie dowodoznej przez Szymona Bulanowskiego pozostały mecze z AthletiCK's oraz Drink Team, w których będą oni faworytami do zdobycia kompletu punktów. Jako że pozostali oponenci w walce o medale będą grali jeszcze między sobą (BANG FT - Hydro, BANG FT - Areszt Śledczy), stąd też siódma ekipa poprzedniego sezonu, pod warunkiem wygrania swoich meczów w kolejkach 6 i 7, może zameldować się na koniec sezonu nawet na drugim miejscu! Jesteśmy pewni, że gracze tego zespołu taki obrót spraw wzięłoby przed startem rozgrywek w ciemno. Teraz wszystko w ich rękach, a w zasadzie nogach.

W DALSZYM CIĄGU BEZ WYGRANEJ

W poprzednim akapicie wspominaliśmy o bardzo dobrym sezonie graczy Przediębiorstwa Geologicznego. Natomiast nieco inne zdanie na ten temat mają z pewnością zawodnicy Radia eM Kielce. Aż trudno w to uwierzyć, ale jeszcze pół roku temu obie ekipy walczyły o miejsce w środku ligowej stawki - dziś wygląda to już zupełnie inaczej. "eMka", mimo że w żadnym z pięciu dotychczasowych spotkań nie odstawała poziomem gry od swoich rywali (a grali już niemal ze wszystkimi ekipami z "czuba" tabeli), to jednak szczęście szerokim łukiem omija ten zespół w obecnych rozgrywkach. W rezultacie zawodnicy w biało-czerwonych trykotach mają na swoim koncie zaledwie dwa punkty i prawdopodobnie zakończą sezon w dolnej połowie ligowej stawki. Ekipie dowodzonej przez Mateusza Żelaznego w ostatniej serii gier udało się wreszcie pokonać golkipera rywali (Radio eM pozostawało bez trafienia w lidze przez 111 minut), natomiast nie wystarczyło to, by pokonać wspomniane już PG Kielce, przez co licznik spotkań bez zwycięstwa wskazuje już liczbę 12. Na horyzoncie spotkania z Hydrogeotechniką oraz Drink Teamem i na dzień dzisiejszy wydaje się, że swoich szans na przełamanie "Radiowcy" będą musieli szukać w starciu z ostatnią ekipą w tabeli.

LICZBY TYGODNIA

41 - W ostatniej serii gier zobaczyliśmy na boisku przy ul.Ściegiennego aż 41 bramek - jest to wynik o 6 trafień lepszy od dotychczasowego najlepszego osiągnięcia w tym sezonie. Tak więc średnio w piątej serii gier zobaczyliśmy nieco ponad 10 goli w meczu (średnia z całego sezonu: 8,11)

8 - tyle asyst w ostatnim spotkaniu przeciwko Drink Teamowi zaliczył Łukasz Mika z Hydrogeotechniki, dzięki czemu "z marszu" stał się liderem klasyfikacji najlepszych asystemtów w lidze. Pierwsze dwa spotkania tego zawodnika w obecnych rozgrywkach były mocno rozczarowujące, patrząc z perspektywy poprzedniej kampanii, natomiast w meczu z czerwoną latarnią ligi "Miki" udowodnił, że gorsze chwile ma już za sobą i że w dalszym ciągu jest jednym z kluczowych zawodników w swoim zespole.
1
- w ostatniej kolejce swoją premierową bramkę w rozgrywkach FLS zdobył jeden z najmłodszych zawodników grających w lidze - 18-letni Dawid Piotrowski, grający dla zespołu Drink Team. Gratulujemy i życzymy kolejnych trafień!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce