Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #6

  • Kamil Wójcik
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 658

Już w szóstej kolejce tegorocznego sezonu poznaliśmy Mistrza - został nim, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, BANG Futsal Team po wysokiej wygranej nad Amatorami. Ciekawie było również w pozostałych spotkaniach. Drink Team nawiązał walkę z Przedsiębiorstwem Geologicznym, Areszt Śledczy przegrał po raz pierwszy w sezonie, a Radio eM przerwało passę porażek meczem z faworyzowaną Hydrogeotechniką. Zapraszamy do lektury podsumowania szóstej kolejki rozgrywek.

 

Hat-trick

Szósta kolejka rozgrywek, na dwa tygodnie przed zakończeniem III edycji, poznaliśmy mistrza sezonu Wiosna 2017. Został nim, zgodnie z przedsezonowymi prognozami, BANG Futsal Team. Tym samym zespół dowodzony przez Kajetana Koczotowskiego oraz Dominika Szymkiewicza stanie na najwyższym stopniu podium po raz trzeci z rzędu. Nowi-starzy mistrzowie zapewnili sobie tytuł dzięki bardzo przekonującej wygranej nad Amatorami Kielce aż 16:5 oraz dzięki wpadce Aresztu Śledczego, który jako jedyny miał jeszcze matematyczne szanse na odebranie BANG FT złotych medali, jednakże przegrał on swój mecz z AthletiCK's 1:4. To sprawia, że gracze w czarno-złotych trykotach mogą już powoli szykować się do wyjazdu na czerwcowe Mistzrostwa Polski w futbolu sześcioosobowym, które w tym roku odbędą się w Gdyni. Gratulujemy!

Zabrakło niewiele

Ostatnia seria gier obfitowała w dość nieoczekiwane wydarzenia. Jednym z nich z pewnością był bardzo wyrównane spotkanie walczącego o medale Przedsiębiorstwa Geologicznego z zajmującym ostatnie miejsce Drink Teamem. Skazywana na pożarcie najmłodsza ekipa w lidze, mimo nienajlepszego początku meczu potrafiła odrobić trzybramkowy deficyt, by następnie przez kilkanaście minut utrzymywać remisowy rezultat. Koniec końców komplet punktów powędrował do "Geologów", którzy w samej końcówce, głównie dzięki swojemu doświadczeniu, odskoczyli oponentom na dwie bramki. Jednakże trzeba w tym miejscu docenić poczynania Drink Teamu, który przez sporą część meczu prezentował się na tle wyżej notowanego przeciwnika bardzo solidnie. Uczciwie trzeba stwierdzić, że mimo porażki był to najlepszy mecz w wykonaniu tego zespołu w historii jego występów w kieleckiej FLS. Natomiast Przedsiębiorstwo Geologiczne zagrało w minioną środę co najwyżej przeciętnie. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co mogło być przyczyną nienajlepszej postawy - czy to szybkie trzybramkowe prowadzenie wprowadziło w szeregi "Geologów" rozluźnienie, które mogło kosztować ich utratę punktów? O to trzeba byłoby spytać samych zainteresowanych. Natomiast priorytetem dla graczy PG Kielce było zdobycie w tym pojedynku trzech punktów i ostatecznie dopięli swego. Czwarta wygrana z rzędu sprawiła, że Przedsiębiorstwo Geologiczne, przy niepowodzeniu Aresztu Śledczego, awansowało na pozycję wicelidera, a co z tym idzie - miejsce medalowe ma już niemal w kieszeni. Aby zapewnić sobie srebrne medale na zakończenie rozgrywek bez oglądania się na pozostałych rywali, zawodnikom w biało-zielonych strojach wystarczy wygrana nad AthletiCK's w najbliższą środę, natomiast remis w tym starciu gwarantuje im co najmniej trzecią pozycję. "Geolodzy" są o tyle w komfortowej sytuacji, że nawet porażka z beniaminkiem przy korzystnych rezultatach w meczach BANG FT-Hydro i BANG FT-Areszt Śledczy nie spowoduje ich spadku z drugiego stopnia podium.Tak więc najlepsze miejsce w historii występów w FLS staje się powoli faktem!

Nie do poznania

Kolejnym zaskakującym faktem z ostatniej serii spotkań jest dość wysoka porażka wicemistrza dwóch poprzednich edycji, czyli Hydrogeotechniki, z będącym w ostatnim czasie w lekkim dołku zespołem Radia eM Kielce 3:7. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w więkoszości spotkań w sezonie Wiosna 2017 zawodnicy w czarno-niebieskich strojach zagrali tak, jakby mieli zaciągnięty hamulec ręczny, który uniemożliwiał im rozwinięcie skrzydeł i pokazanie piłkarskich umejętności, które niewątpliwie w nich drzemią. Ekipa dowodzona przez Roberta Banaszka ewidentnie przeżywa kryzys, czego najbardziej dobitnym dowodem jest zaledwie piąta pozycja w tabeli (najniższa w historii tej drużyny) z siedmioma punktami na koncie po pięciu rozegranych meczach. Zawodnicy Hydrogeotechniki są obecnie cieniem samych siebie, przez co ich szanse na osiągnięcie choćby miejsca na podium po ostatniej kolejce są już niemal iluzoryczne. Drużynie przydałaby się świeża krew, gdyż gra niemal niezmienionym zestawieniem przez III edycje rozgrywek sprawiła, że rywale już bradzo dobrze wiedzą, czego można się po niej spodziewać, przez co element nieprzewidywalności w przypadku Hydro już nie występuje.

Szóstka tygodnia: Damian Szkudlarek (Radio eM Kielce) - Marcin Dulęba (Radio eM Kielce), Szymon Bulanowski (Przedsiębiorstwo Geologczne) - Mariusz Dębski (Przedsiębiorstwo Geologiczne), Filip Migas (AthletiCK's) - Bartosz Malinowski (BANG Futsal Team)

Liczby tygodnia:

7  Tyle goli w ostatnim meczu przeciwko Hydrogeotechnice zdobyła ekipa Radia eM Kielce. "Radiowcy", mający w poprzednich spotkaniach spore problemy ze zdobywaniem goli, strzelecką niemoc mają już za sobą. Ostatni raz co najmniej siedem goli w jednym pojedynku udało im się zdobyć w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, kiedy ich rywalem była... Hydrogeotechnika.

6  po raz szósty w historii swoich występów w kieleckiej FLS drużyna BANG Futsal Team zdobyła co najmniej 10 goli w jednym spotkaniu, pokonując Amatorów 16:5. Mimo okazałego dorobku bramkowego nie udało się pobić jej swojego najlepszego rezultatu w tym względzie z poprzedniego sezonu, kiedy to w 4 kolejce pokonali golkipera Drink Teamu siedemnastokrotnie.

5  Amatorzy Kielce, po surowej lekcji futbolu od BANG Futsal Team, kontynuują swoją niekorzystną passę meczów bez wygranej. Gracze w niebiesko-żółtych strojach, mimo że w obu poprzednich edycjach drugą część sezonu mieli wyraźnie lepszą od pierwszej, w tej kampanii w dalszym ciągu pozostają bez przełamania i z zaledwie dwoma punktami na koncie zajmują przedostatnią lokatę w tabeli.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce