Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #7

  • Wojciech Ziemba - FLS
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 540

Porażki PG Kielce i Aresztu Śledczego sprawiły, że na dwa mecze przed końcem sezonu wciąż nieznana jest kolejność drużyn na podium i najwięcej będzie zależeć od wyniku spotkania BANG Futsal Team z Hydrogeotechniką w ósmej kolejce spotkań. Dla czterech drużyn rozgrywki zakończyły się już w minioną środę, zatem podsumujemy co ciekawego wydarzyło w ostatnim tygodniu.

Podium nie w pełni obsadzone, kluczowy mecz w ostatniej kolecje

Przedsiębiostwo Geologiczne gra swój najlepszy sezon od początku swojej przygody w FLS i już może być pewnym, że po raz pierwszy wywalczy miejsce na podium. Wciąż jednak nie wiadomo jakiego koloru krążki zawisną na szyjach graczy tego zespołu. "Geologowie" stanęli przed szansą przypieczętowania wicemistrzostwa w minionym tygodniu, ale tym razem zagrali nieco słabsze spotkanie i ulegli AtletiCK's. Sami zawodnicy PG Kielce przyznali, że większość część spotkania przespali i zbyt późno zakasali rękawy by odrobić dwubramkowy dystans, jaki przeciwnik wywalczył sobie we wcześniejszych fragmentach gry. "Geologowie" zostali po swoim meczu i dopingowali BANG Futsal Team aby ten pokonał Areszt Śledczy, co rzeczywiście miało miejsce i tym samym Przedsiębiorstwo Geologiczne, mimo porażki, jest pewne miejsca na podium. Czy będzie to drugie czy trzecie miejsce, ponownie zależy jednak od trzykrotnych Mistrzów kieleckiego FLS, a konkretnie od wyniki ich spotkania z Hydrogeotechniką.

Nie tylko PG Kielce będzie trzymać kciuki za wygraną BANG-u w ostatniej kolejce spotkań. Na porażce Hydrogeotechniki zależy również graczom AtletiCK's, którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Debiutant ma za sobą bardzo udany sezon a dwie wygrane z rzędu, nad solidnymi PG Kielce i Aresztem Śledczy, pozwoliły mu realnie myśleć o medalu. AtletiCK's nie jest zależy od siebie, ale korzystny dla niego scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny, więc gracze tego zespołu mogą z wiarę i optymizmem pojawić się na obiekcie przy Ściegiennego by na własne oczy zobaczyć ostatni mecz sezonu pomiędzy BANG-iem a Hydrogeotechniką.

Hydrogeotechnika pokonała w zeszłym tygodniu Amatorów, a kolejną popisową partię rozegrał Robert Banaszek, który zdobył pięć bramek. Teraz by zespół ten powtórzył osiągniecie z dwóch poprzednich sezonów, a więc zdobył srebrne medale, musi pokonać w ostatniej kolejce BANG. W dwóch poprzednich próbach ta sztuka się nie powiodła, ale wówczas ten mecze miały nieco większy ciężar gatunkowy, bo w praktyce decydowały o tytule. Teraz Hydrogeotechnika może liczyć na małe rozluźnienie w szeregach BANG-u, choć trudno przypuszczać by mistrzowie zastosowali wobec rywala taryfę ulgową.

Zadyszkę na koniec sezonu złapał Areszt Śledczy, który po dobrym początku, w trzech meczach zdobył tylko jeden punkt i pożegnał się z marzeniami o medalu, choć starta do drugiego Przedsiębiorstwa Geologicznego wynosi tylko jeden punkt. Podobnie jak drugi debiutant, AŚ może być jednak zadowolony z pierwszego sezonu, bo zespół wniósł do ligi sporo jakości. Z kolei zawodnicy Radia eM mogą żałować, że sezon już dobiega końca. "Radiowcy" długo nie mogli przełamać passy meczów bez zwycięstwa, ale gdy już to uczynili to w świetnym stylu - ogrywając pewnie Hydrogeotechnikę. Na koniec zmagań "Emka" odprawiła jeszcze z kwitkiem Drink Team. Ci ostatni mają jeszcze szansę odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie w swoim ostatnim meczu przeciwko Amatorom.

Szóstka tygodnia: Łukasz Berus (Hydrogeotechnika) - Marcin Dulęba (Radio eM) - Norbert Sennik (AtletiCK's) - Robert Banaszek (Hydrogeotechnika) - Mateusz Zacharski (BANG Futsal Team), Bartosz Malinowski (BANF Futsal Team)

Liczby tygodnia:

3 W trzecim sezonie kieleckiej edycji FLS BANG Futsal Team po raz trzeci został Mistrzem, z kolei Hydrogeotechnika by móc cieszyć się z trzeciego wicemistrzostwa musi zdobyć w ostatnim mecz z ... BANG-iem trzy punkty. .

2 Po serii 12 meczów bez wygranej, Radio eM odniosło drugie zwycięstwo z rzędu. "Radiowcy" mogą więc żałować, że dla nich obecny sezon dobiegł już końca. .

1 Po raz pierwszy z miejsca na podium na koniec sezonu będą mogli cieszyć się zawodnicy Przedsiębiorstwa Geologicznego, choć wciąż nie wiadomo z którego stopnia podium

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce