Menu
A+ A A-

Podsumowanie kolejki #7

  • Wojciech Ziemba - FLS
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 541

Porażki PG Kielce i Aresztu Śledczego sprawiły, że na dwa mecze przed końcem sezonu wciąż nieznana jest kolejność drużyn na podium i najwięcej będzie zależeć od wyniku spotkania BANG Futsal Team z Hydrogeotechniką w ósmej kolejce spotkań. Dla czterech drużyn rozgrywki zakończyły się już w minioną środę, zatem podsumujemy co ciekawego wydarzyło w ostatnim tygodniu.

Podium nie w pełni obsadzone, kluczowy mecz w ostatniej kolecje

Przedsiębiostwo Geologiczne gra swój najlepszy sezon od początku swojej przygody w FLS i już może być pewnym, że po raz pierwszy wywalczy miejsce na podium. Wciąż jednak nie wiadomo jakiego koloru krążki zawisną na szyjach graczy tego zespołu. "Geologowie" stanęli przed szansą przypieczętowania wicemistrzostwa w minionym tygodniu, ale tym razem zagrali nieco słabsze spotkanie i ulegli AtletiCK's. Sami zawodnicy PG Kielce przyznali, że większość część spotkania przespali i zbyt późno zakasali rękawy by odrobić dwubramkowy dystans, jaki przeciwnik wywalczył sobie we wcześniejszych fragmentach gry. "Geologowie" zostali po swoim meczu i dopingowali BANG Futsal Team aby ten pokonał Areszt Śledczy, co rzeczywiście miało miejsce i tym samym Przedsiębiorstwo Geologiczne, mimo porażki, jest pewne miejsca na podium. Czy będzie to drugie czy trzecie miejsce, ponownie zależy jednak od trzykrotnych Mistrzów kieleckiego FLS, a konkretnie od wyniki ich spotkania z Hydrogeotechniką.

Nie tylko PG Kielce będzie trzymać kciuki za wygraną BANG-u w ostatniej kolejce spotkań. Na porażce Hydrogeotechniki zależy również graczom AtletiCK's, którzy aktualnie zajmują trzecie miejsce w tabeli. Debiutant ma za sobą bardzo udany sezon a dwie wygrane z rzędu, nad solidnymi PG Kielce i Aresztem Śledczy, pozwoliły mu realnie myśleć o medalu. AtletiCK's nie jest zależy od siebie, ale korzystny dla niego scenariusz wydaje się bardzo prawdopodobny, więc gracze tego zespołu mogą z wiarę i optymizmem pojawić się na obiekcie przy Ściegiennego by na własne oczy zobaczyć ostatni mecz sezonu pomiędzy BANG-iem a Hydrogeotechniką.

Hydrogeotechnika pokonała w zeszłym tygodniu Amatorów, a kolejną popisową partię rozegrał Robert Banaszek, który zdobył pięć bramek. Teraz by zespół ten powtórzył osiągniecie z dwóch poprzednich sezonów, a więc zdobył srebrne medale, musi pokonać w ostatniej kolejce BANG. W dwóch poprzednich próbach ta sztuka się nie powiodła, ale wówczas ten mecze miały nieco większy ciężar gatunkowy, bo w praktyce decydowały o tytule. Teraz Hydrogeotechnika może liczyć na małe rozluźnienie w szeregach BANG-u, choć trudno przypuszczać by mistrzowie zastosowali wobec rywala taryfę ulgową.

Zadyszkę na koniec sezonu złapał Areszt Śledczy, który po dobrym początku, w trzech meczach zdobył tylko jeden punkt i pożegnał się z marzeniami o medalu, choć starta do drugiego Przedsiębiorstwa Geologicznego wynosi tylko jeden punkt. Podobnie jak drugi debiutant, AŚ może być jednak zadowolony z pierwszego sezonu, bo zespół wniósł do ligi sporo jakości. Z kolei zawodnicy Radia eM mogą żałować, że sezon już dobiega końca. "Radiowcy" długo nie mogli przełamać passy meczów bez zwycięstwa, ale gdy już to uczynili to w świetnym stylu - ogrywając pewnie Hydrogeotechnikę. Na koniec zmagań "Emka" odprawiła jeszcze z kwitkiem Drink Team. Ci ostatni mają jeszcze szansę odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie w swoim ostatnim meczu przeciwko Amatorom.

Szóstka tygodnia: Łukasz Berus (Hydrogeotechnika) - Marcin Dulęba (Radio eM) - Norbert Sennik (AtletiCK's) - Robert Banaszek (Hydrogeotechnika) - Mateusz Zacharski (BANG Futsal Team), Bartosz Malinowski (BANF Futsal Team)

Liczby tygodnia:

3 W trzecim sezonie kieleckiej edycji FLS BANG Futsal Team po raz trzeci został Mistrzem, z kolei Hydrogeotechnika by móc cieszyć się z trzeciego wicemistrzostwa musi zdobyć w ostatnim mecz z ... BANG-iem trzy punkty. .

2 Po serii 12 meczów bez wygranej, Radio eM odniosło drugie zwycięstwo z rzędu. "Radiowcy" mogą więc żałować, że dla nich obecny sezon dobiegł już końca. .

1 Po raz pierwszy z miejsca na podium na koniec sezonu będą mogli cieszyć się zawodnicy Przedsiębiorstwa Geologicznego, choć wciąż nie wiadomo z którego stopnia podium

Podsumowanie kolejki #6

  • Kamil Wójcik
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 660

Już w szóstej kolejce tegorocznego sezonu poznaliśmy Mistrza - został nim, podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, BANG Futsal Team po wysokiej wygranej nad Amatorami. Ciekawie było również w pozostałych spotkaniach. Drink Team nawiązał walkę z Przedsiębiorstwem Geologicznym, Areszt Śledczy przegrał po raz pierwszy w sezonie, a Radio eM przerwało passę porażek meczem z faworyzowaną Hydrogeotechniką. Zapraszamy do lektury podsumowania szóstej kolejki rozgrywek.

Podsumowanie kolejki #4

  • Kamil Wójcik
  • Kategoria: Analizy
  • Odsłony: 662

W trzecim tygodniu rozgrywek kieleckiego FLS aż dwóm drużynom udało się zagrać na zero z tyłu - swoje spotkania bez straty gola wygrali liderujący w tabeli BANG Futsal Team i Areszt Śledczy, choć rozmiary tych zwycięstw były skrajnie różne. Niespodziewanie, drugi raz z rzędu punkty pogubiła Hudrogeotechnika, która nie sprostała w "Geologicznych derbach" PG Kielce. Również z pierwszej wygranej wiosną mogli cieszyć się zawodnicy AthletiCK's po zwycięstwie nad Amatorami.

CZY TO JUŻ KONIEC?

Ostatnia seria gier przyniosła nam dużego kalibru niespodziankę, jaką była porażka wicemistrza dwóch poprzednich edycji kieleckiej FLS - Hydrogeotechniki z Przedsiębiorstwem Geologicznym (4:5). Mająca spore problemy kadrowe ekipa Roberta Banaszka nie wytrzymała kondycyjnie tempa spotkania, przez co musiała uznać wyższość dobrze dysponowanego tego dnia rywala. Brak zdobytych punktów oraz zwycięstwa bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo spowodował, że Hydro nie tylko spadło z ligowego podium, ale także straciło kontakt z czołówką i do liderującego BANG Futsal Team tracą już 8 "oczek". Ich sytuacji nie poprawia nawet fakt, że mają jeden mecz rozegrany mniej. W tym momencie Hydrogeotechnika jest o tyle w niekomfortowej sytuacji, że jej szanse na końcowy triumf zależą już nie tylko od niej, ale także od korzystnych wyników spotkań drużyn będących obecnie w czubie tabeli, a patrząc na obecną dyspozycję czy to BANG FT, czy Aresztu Śledczego, raczej trudno spodziewać się, by mieli oni nagle zacząć na potęgę gubić punkty. Czy to już koniec marzeń Hydro o mistrzostwie? Czy niepowodzenie z PG Kielce będzie rzutowało na dyspozycję w kolejnych meczach? Ostateczne odpowiedzi na te pytania otrzymamy w przeciągu najbliższych 2-3 tygodni.

BANG CHWALIMY, RADIO GANIMY h4>

Zero - niby niewinna cyfra, a może jednak budzić skrajne emocje, gdyż dla jednych będzie ona szczęśliwa, a dla innych niestety nie. Taka sytuacja pasuje jak ulał jeśli chodzi o opis postawy ekip BANG Futsal Team oraz Radio eM Kielce na przestrzeni ostatnich 3 tygodni. Obrońcy tytułu mistrzowskiego, którzy nie od dziś znani byli z dobrej gry defensywnej (szczególnie w I edycji), w sezonie Wiosna 2017 potwierdzają swoją doskonałą organizację na bronionej połowie boiska, dzięki czemu udało im się w środę nie stracić gola w drugim kolejnym meczu, a to sprawia, że nie wyjmowali oni piłki z własnej bramki już od 110 minut, co jest nowym rekordem ligi. Natomiast na przeciwległym biegunie znajdują się gracze Radia eM Kielce. Fakt, zawodnikom w biało-czerwonych trykotach zdarzało się już momentami w przeszłości mieć małe przestoje jeśli chodzi o zdobywanie goli, natomiast w ostatnich tygodniach problem ten wyraźnie się nasilił. W 23 pierwszych spotkaniach rozegranych przez "Radiowców" w FLS w każdym z nich drużyna dowodzona przez Mateusza Żelaznego strzeliła choćby jedną bramkę. Jednakże w dwóch ostatnich spotkaniach Radio eM ani razu nie trafiło do siatki rywala, co sprawia, że licznik minut bez gola wskazuje już liczbę 105. Co do samej gry drużyny nie można mieć większych zastrzeżeń, gdyż jej ambitna postawa w straciach z bardzo trudnymi rywalami, jakimi byli BANG FT oraz Aresztem Śledczym, mogła się podobać, o tyle "zero z przodu" może jednak nieco martwić. Okazja na przełamanie już w najbliższą środę, kiedy to Radio eM zmierzy się z Przedsiębiorstwem Geologicznym.

ZŁE DOBREGO POCZĄTKI?

Pierwszych trzech kolejek zawodnicy Amatorów nie zaliczą do szczególnie udanych - zaledwie jeden zdobyty punkt sprawia, że żółto-niebiescy znajdują się na przedostatnim miejscu (wśród grających zespołów). Główną przyczyną takiego obrotu spraw jest dość kiepska gra obronna, czego dowodem jest aż 19 straconych goli po zaledwie trzech meczach (średnio ponad 6 goli na spotkanie - gorszy w tym elemencie jest tylko Drink Team). Warto jednak pamiętać, że w dwóch poprzednich edycjach Amatorzy również niemrawo wchodzili w sezon, po czym w drugiej połowie rozgrywek zaczynali sięgać po zwycięstwa i przesuwać się w górę tabeli (statystyka Amatorów w drugiej części sezonu, uwzględniając dwie poprzednie edycje to: 6 zwycięstw, 4 porażki). Jak mawia stare porzekadło - historia lubi się powtarzać. Czy będzie tak też i tym razem? Półmetek rozgrywek dla Amatorów już w najbliższą środę.

Szóstka tygodnia: Grzegorz Gąsiorowski (Areszt Śledczy) - Wojciech Surdyk (AthletiCK's) , Paweł Górnisiewicz (Areszt Śledczy), Karol Armata (BANG Futsal Team) - Szymon Bulanowski (PG Kielce) - Mateusz Matysek (AthletiCK's)

Liczby tygodnia:

15 tyle punktów w punktacji kanadyjskiej ma na swoim koncie Robert Banaszek z Hydrogeotechniki. Król strzelców dwóch poprzednich edycji w dalszym ciągu jest bardzo istotną postacią w swojej drużynie, o czym świadczy jego bezpośredni udział przy aż 79% goli zdobytych przez Hydro w tym sezonie (9 goli, 6 asyst)! Zbliżoną statystyką może pochwalić się jedynie Mateusz Matysek z AthletiCK's (brał udział przy 78% goli swojego zespołu).

13- BANG Futsal Team od pierwszego sezonu rozgrywek wyróżniał się szeroką, mocną kadrą, w której każdy zawodnik wchodząc na boisko był w stanie zagrozić swoimi strzałami bramkarzowi rywali. Nie inaczej jest w tym sezonie - po zaledwie czterech rozegranych meczach na listę strzelców wpisało się już aż 13 różnych zawodników BANG FT!

1 premierową bramkę w historii swoich występów w FLS zdobył w ostatniej kolejce Tomasz Górnisiewicz z Aresztu Śledczego. Było to ważne trafienie nie tylko dla samego zawodnika, ale również dla całego zespołu, gdyż okazało się ono kluczowe dla losów spotkania i zapewniło ono wiceliderom tabeli zwycięstwo nad Radiem eM (1:0).

Member of Interliga Patronat nad rozgrywkami: Korona Kielce